15:15 - 200 METRES Men - Heats - Heat 1 START LIST
First 2 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified
Personal Best Season Best
2 Luke FAGAN ENFIELD 20.91 20.91
3 Darren CHIN BELGRAVE 21.22 21.27
4 Rikki FIFTON VICTORIA P 20.69 20.93
5 Neil HEWSON TRAFFORD 21.93 21.96
6 Leroy SLUE HARROW 21.72 21.98
7 Lawrence MENSAH HERNE HILL 21.62 21.62
8 Colin WILSON WOODFORD G 21.32 21.96


15:21 - 200 METRES Men - Heats - Heat 2 START LIST
First 2 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified
Personal Best Season Best
2 Wade BENNETT JACKSON BELGRAVE 21.19 21.38
3 Andy TURNER SALE 20.93 21.1
4 Chris TANDI PORTSMOUTH 21.74 21.9
5 Andrew MATTHEWS WSE HOUNS 21.56 21.56
6 Elijah WINN ENFIELD 21.27 21.27
7 Luke LENNON FORD BIRCHFIELD 21.86 21.86
8 Tim ABEYIE WOODFORD G 20.66 20.67


15:27 - 200 METRES Men - Heats - Heat 3 START LIST
First 2 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified
Personal Best Season Best
2 Chris LAMBERT BELGRAVE 20.34 20.71
3 Jeffrey LAWAL BALOGUN KENT 20.94 20.94
4 Joshua CAYENNE SPEN 21.84 22.1
5 Ben OWEN RADLEY 21.5 21.85
6 Richard BEARDSELL TRAFFORD 21.52 21.52
7 Andrew WATKINS CWMBRAN 21.35 21.85
8 Tim WARD BORDER DNS 21.22 21.81


15:33 - 200 METRES Men - Heats - Heat 4 START LIST
First 2 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified
Personal Best Season Best
1 James ALAKA BLACKHEATH 21.64 21.64
2 Leon BAPTISTE ENFIELD 20.82 20.82
3 Daniel COSSINS BIRCHFIELD 21.25
4 Mark FINDLAY NEWHAM EB 20.83 20.87
5 Bruce TASKER CARMARTHEN 22.0
6 Aaron BALOGUN WOODFORD G 21.87 21.87
7 Paul JUDSON NOTTS 21.28 21.28
8 James BRIDGE TVH 21.64 21.95


15:39 - 200 METRES Men - Heats - Heat 5 START LIST
First 2 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified
Personal Best Season Best
2 Jonathan BROWNE KENT 21.29 21.29
3 David TELFER JAMES ENFIELD 21.25 21.25
4 Jason HUSSAIN BELGRAVE 21.43 21.48
5 Adam POTTER WOODFORD G 21.4 22.03
6 Julian THOMAS BIRCHFIELD 20.86 21.13
7 Alex NELSON SALE 20.69 20.83
8 Idowu AKINDELE SUTTON 21.8 22.20


15:45 - 200 METRES Men - Heats - Heat 6 START LIST
First 2 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified
Personal Best Season Best
2 Chris CLARKE MILTON K 21.11 21.11
3 Philip DOORGACHURN CARDIFF 21.84 21.84
4 Adebowale ADEMUYEWO SALE 21.41
5 James ELLINGTON BELGRAVE 20.95 20.95
6 Othroy MARSH HARROW 21.6 21.6
7 Jamie COULL PITREAVIE 21.39 21.39
8 Marlon DEVONISH COVENTRY 20.19 20.33


Downloadable Start List (pdf)

BACK TO TIMETABLE