13:05 - 100 METRES Women - Heats - Heat 1 START LIST
First 2 of each heat (Q) plus the 6 fastest times (q) qualified
Personal Best Season Best
2 Yvette HENRY WIGAN 11.78 12.04
3 Katie SKELDING WOODFORD G 12.10 12.10
4 Montell DOUGLAS BLACKHEATH 11.28 11.28
5 Annabelle LEWIS K UPON H 11.94 11.94
6 Denise OSEI HERNE HILL 11.95 11.95
7 Margaret ADEOYE ENFIELD 12.20 12.20
8 Ellena RUDDOCK RUGBY 11.63 11.77


13:13 - 100 METRES Women - Heats - Heat 2 START LIST
First 2 of each heat (Q) plus the 6 fastest times (q) qualified
Personal Best Season Best
2 Elaine O'NEILL WESSEX & B 11.73 11.73
3 Joice MADUAKA WOODFORD G 11.23 11.32
4 Tunrayo NUBI ENFIELD 12.11 12.11
5 Natalie JOWETT MILTON K 11.94 12.01
6 Michelle WATSON HERNE HILL 12.20 12.20
7 Amina CEESAY JAITEH NEWHAM EB 11.65 12.05
8 Natalie BARTLEY S LON 11.94 12.00


13:20 - 100 METRES Women - Heats - Heat 3 START LIST
First 2 of each heat (Q) plus the 6 fastest times (q) qualified
Personal Best Season Best
2 Claire SPURWAY RUGBY 12.00 12.16
3 Susan DEACON EDINBURGH 11.56 11.81
4 Laura TURNER WSE HOUNS 11.37 11.37
5 Robyn RASHFORD SALE 12.00 12.00
6 Sinead JOHNSON TELFORD 11.86 12.13
7 Katherine JONES CAN & STAF 11.86 12.04


13:28 - 100 METRES Women - Heats - Heat 4 START LIST
First 2 of each heat (Q) plus the 6 fastest times (q) qualified
Personal Best Season Best
2 Anike SHAND WHITTINGHAM BLACKHEATH 11.60 11.60
3 Kylie RUSSELL WESSEX & B 12.0 12.37
4 Shelley WENT LEAMINGTON 12.10 12.26
5 Emma BAILEY RUGBY 11.78 11.89
6 Anyika ONUORA LIVERPOOL 11.31 11.48
7 Lucy EVANS SALE 11.91 11.91
8 Louise WOOD CHELMSFORD 12.00 12.00


13:35 - 100 METRES Women - Heats - Heat 5 START LIST
First 2 of each heat (Q) plus the 6 fastest times (q) qualified
Personal Best Season Best
2 Julia WHITE BOST 12.00 12.06
3 Melinda COOKSEY TIPTON 11.81 11.81
4 Kadi Ann THOMAS MILTON K 11.57 11.59
5 Emma HEATH B&W 12.10 12.22
6 Jeanette KWAKYE WOODFORD G 11.36 11.36
7 Rhiannon BURDON AFD 11.90 11.96


Downloadable Start List (pdf)

BACK TO TIMETABLE