20:08 - 200 METRES Men - Heats - Heat 1 OFFICIAL RESULTS
First 2 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified Wind: 1.1 m/s
1 Tim ABEYIE WOODFORD G 21.33 0.138 Q
2 Jonathan BROWNE KENT 21.85 0.110 Q
3 Idris OJURIYE HERNE HILL 21.96 0.249
4 Leroy SLUE HARROW 21.98 0.137
5 Andrew MATTHEWS WSE HOUNS 22.06 0.138
Simon FARENDEN TRAFFORD DNS

Downloadable Results (pdf)
20:14 - 200 METRES Men - Heats - Heat 2 OFFICIAL RESULTS
First 2 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified Wind: 0.4 m/s
1 Christian MALCOLM CARDIFF 21.21 0.138 Q
2 James ELLINGTON BELGRAVE 21.72 0.202 Q
3 Moses ARTHUR HEATHSIDE 21.77 0.190
4 Wade BENNETT JACKSON BELGRAVE 21.83 0.136
5 Andy BLOW BASINGSTOK 22.05 0.280
6 Francis SMITH WOODFORD G 22.10 0.120
7 Neil HEWSON TRAFFORD 22.18 0.196

Downloadable Results (pdf)
20:20 - 200 METRES Men - Heats - Heat 3 OFFICIAL RESULTS
First 2 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified Wind: 2.1 m/s
1 Luke FAGAN ENFIELD 21.28 0.145 Q
2 Mark FINDLAY NEWHAM EB 21.29 0.142 Q
3 Bruce TASKER CARMARTHEN 21.46 0.146 q
4 Stuart BENSON TVH 21.50 0.234
5 Jamie COULL PITREAVIE 21.61 0.134
6 Idowu AKINDELE SUTTON 22.01 0.126

Downloadable Results (pdf)
20:26 - 200 METRES Men - Heats - Heat 4 OFFICIAL RESULTS
First 2 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified Wind: 0.9 m/s
1 Alex NELSON SALE 21.07 0.129 Q
2 Daniel COSSINS BIRCHFIELD 21.26 0.149 Q
3 Chris CRAIG PETERBRO' 21.34 0.211 q PB
4 Elijah WINN ENFIELD 21.41 0.273 q
5 Richard BEARDSELL TRAFFORD 21.83 0.268
6 Dwayne DOWDING WIMBLEDON 21.98 0.244

Downloadable Results (pdf)
20:32 - 200 METRES Men - Heats - Heat 5 OFFICIAL RESULTS
First 2 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified Wind: 0.4 m/s
1 Rikki FIFTON VICTORIA P 21.21 0.137 Q
2 Ben ELLIS WINCHESTER 21.41 0.146 Q
3 Paul JUDSON NOTTS 21.43 0.152 q SB
4 Lawrence MENSAH HERNE HILL 22.10 0.183
5 Othroy MARSH HARROW 22.13 0.153 SB
6 Darren SCOTT TRAFFORD 22.28 0.146

Downloadable Results (pdf)
20:38 - 200 METRES Men - Heats - Heat 6 OFFICIAL RESULTS
First 2 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified Wind: 1.3 m/s
1 Leon BAPTISTE ENFIELD 20.87 0.298 Q
2 Jeffrey LAWAL BALOGUN KENT 21.09 0.214 Q SB
3 Craig FLEMING HARROW 21.59 0.132
4 Aaron BALOGUN ILFORD 22.03 0.108
Toby SANDEMAN TVH DNF 0.130
Ryan FARRINGTON BIRCHFIELD DNS

Downloadable Results (pdf)
BACK TO TIMETABLE