20:08 - 200 METRES Men - Heats - Heat 1 START LIST
First 2 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified
Personal Best Season Best
2 Simon FARENDEN TRAFFORD DNS 21.12 21.62
3 Idris OJURIYE HERNE HILL 21.82 21.82
4 Jonathan BROWNE KENT 21.28 21.28
5 Tim ABEYIE WOODFORD G 20.57 20.57
6 Andrew MATTHEWS WSE HOUNS 21.56
7 Leroy SLUE HARROW 21.49 21.49


20:14 - 200 METRES Men - Heats - Heat 2 START LIST
First 2 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified
Personal Best Season Best
2 James ELLINGTON BELGRAVE 20.95 21.37
3 Wade BENNETT JACKSON BELGRAVE 21.19 21.36
4 Christian MALCOLM CARDIFF 20.08 20.70
5 Francis SMITH WOODFORD G 21.8
6 Andy BLOW BASINGSTOK 21.54 21.7
7 Moses ARTHUR HEATHSIDE 21.52 21.52
8 Neil HEWSON TRAFFORD 21.8 22.0


20:20 - 200 METRES Men - Heats - Heat 3 START LIST
First 2 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified
Personal Best Season Best
2 Jamie COULL PITREAVIE 21.39 21.80
3 Stuart BENSON TVH 21.64 21.64
4 Mark FINDLAY NEWHAM EB 20.83 20.83
5 Luke FAGAN ENFIELD 20.86 20.97
6 Bruce TASKER CARMARTHEN 21.39 21.39
7 Idowu AKINDELE SUTTON 21.77 21.77


20:26 - 200 METRES Men - Heats - Heat 4 START LIST
First 2 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified
Personal Best Season Best
2 Chris CRAIG PETERBRO' 21.34 21.34
3 Alex NELSON SALE 20.49 20.49
4 Dwayne DOWDING WIMBLEDON 21.8 21.8
5 Daniel COSSINS BIRCHFIELD 21.17 21.17
6 Richard BEARDSELL TRAFFORD 21.47 21.47
7 Elijah WINN ENFIELD 21.27 21.27


20:32 - 200 METRES Men - Heats - Heat 5 START LIST
First 2 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified
Personal Best Season Best
2 Darren SCOTT TRAFFORD 21.3 21.48
3 Ben ELLIS WINCHESTER 21.19 21.19
4 Lawrence MENSAH HERNE HILL 21.47 21.92
5 Rikki FIFTON VICTORIA P 20.69 20.83
6 Othroy MARSH HARROW 21.6 22.13
7 Paul JUDSON NOTTS 21.28 21.43


20:38 - 200 METRES Men - Heats - Heat 6 START LIST
First 2 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified
Personal Best Season Best
2 Ryan FARRINGTON BIRCHFIELD DNS 21.68 21.68
3 Jeffrey LAWAL BALOGUN KENT 20.94 21.09
4 Craig FLEMING HARROW 21.41 21.41
5 Aaron BALOGUN ILFORD 21.80 21.80
6 Toby SANDEMAN TVH 21.28 21.3
7 Leon BAPTISTE ENFIELD 20.82 20.85


Downloadable Start List (pdf)

BACK TO TIMETABLE